Filmowa premiera Opla GT Concept

Opel zaprezentował krótki filmik promocyjny ich nadchodzącego modelu koncepcyjnego.

Produkcja jest przedsmakiem światowej premiery modelu koncepcyjnego, która odbędzie się podczas 86. Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Sportowy samochód przyszłości będzie kontynuował długą i pełną sukcesów tradycję marki, która produkcję aut koncepcyjnych rozpoczęła od modelu Experimental GT w 1965 r. Uważni widzowie podczas filmu dostrzegą krótkie zetknięcie nowego Opla GT Concept z historycznym Oplem GT.

GT Concept jest to dwuosobowy model  z centralnie umieszczonym silnikiem i napędem na tylną oś. Projektanci postanowili zastosować biało-czarne nadwozie z czerwonymi dodatkami. Najbardziej rzucającym się jest czerwona linia dzieląca nadwozie w poziomie. Ma to na cele podkreślenie jego proporcji. Oprócz tego wyróżniają się obręcze z motywem wrotek, których przednia para posiada czerwone ogumienie.

Mimo sportowego charakteru, całość psuje mały, 1-litrowy, 3-cylindrowy silnik o generujący 145 KM. Jego moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Opel obiecuje, że koncept przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 8 sekund, a prędkość maksymalna to 215 km/h.

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz