Toyota GR HV Sports Concept debiutuje z dachem typu Targa i hybrydowym układem napędowym

Toyota świętuje internetową premierę całkowicie nowego GR HV Concept, przed publicznym debiutem, który odbędzie się na targach Tokyo Motor Show 2017 pod koniec tego miesiąca.

Jego nazwa oznacza Gazoo Racing (GR), podczas gdy inicjały HV odnoszą się do pojazdu hybrydowego i podobno zostały zainspirowane zarówno legendarną Suprą, jak i Sports 800, które ścigają się w mistrzostwach World Endurance Championship (WEC).

Jeśli chodzi o wygląd nowego modelu koncepcyjnego, to wygląda on tak, jakby opierał się na obecnej generacji GT86 z nowymi przednimi i tylnymi światłami, oświetleniem LED, małym spoilerem na pokrywie bagażnika, centralnym układem wydechowym wbudowanym w dyfuzor oraz dachem w stylu targa. Na zewnątrz dominuje matowy czarny odcień, a konstrukcja obejmuje również otwory wentylacyjne, które zapewniają dodatkowe chłodzenie układu napędowego.

Toyota GR HV wykorzystuje hybrydowy układ napędowy, który nie jest jeszcze szczegółowo opisany. Moc przekazywana jest na tylną oś poprzez automatyczną skrzynię biegów. Kierowca może jednak za jednym naciśnięciem przycisku wybrać również 6-biegową obsługę manualną.

Auto zadebiutuje pod koniec października podczas targów Tokyo Motor Show.

Toyota GR HV Sports Concept

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz