Wyścigowa GR Supra Racing Concept – czyli ostatnia zapowiedź Toyoty Supra

Piąta generacja Toyoty Supry pojawi się w 2019 roku, a wyścigowy koncept mówi nam sporo o wyglądzie.

Podczas gdy Subaru i Mitsubishi zabijają swoje legendarne WRX STi oraz Lancer Evolution, Toyota pracuje ostro przy wskrzeszeniu legendarnej Supry. O tym modelu głośno jest od kilku ostatnich lat, a teraz mamy okazję zobaczyć ostatnią zapowiedź jak nowy model będzie wyglądał.

W Genewie premierę miał koncepcyjny samochód wyścigowy sygnowany logo „Gazoo Racing” oraz „Supra”. Auto według zapowiedzi to przebudowana wersja produkcyjna, czyli można założyć, że wygląd nie ulegnie sporym zmianom. Wszelkie detale pokrywają się również ze zdjęciami szpiegowskimi produkcyjnej wersji.

Zaprezentowany model posiada sporo nakładek i poszerzeń nadwozia, jednakże jeśli byśmy je usunęli w photoshopie, będziemy mieli niemalże gotowe auto w wersji drogowej. To co nie zmieni się to z pewnością przednie oraz tylne reflektory, wloty powietrza pod przednimi światłami oraz wszelkie proporcje nadwozia. Auto będzie miało długo maskę, małą kabinę, sporej wielkości rozstaw osi, a także opływowy dach na wzór np. Peugeota RCZ.

Wyścigowy egzemplarz nie posiada deski rozdzielczej oraz żadnych standardowych elementów w środku, więc nie mamy żadnego poglądu jak będzie wyglądać wnętrze w wersji cywilnej.

Toyota Supra powróci na początku 2019 roku, najpewniej podczas targów w Detroit lub w Genewie.

Gazoo Racing Supra Racing Concept

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz