Nadchodzi koniec obowiązku wożenia polisy OC i dowodu rejestracyjnego

Podczas niedawnego posiedzenia Sejmu uchwalono ważną nowelizację systemu CEPiK, dzięki której nie będziemy już mieli obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC pojazdu.

Aktualizacja:

4 czerwca weszła w życie ustawa dająca możliwość jeżdżenia bez dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Niestety to tylko ustawa, a system nadal nie działa i można otrzymać mandat. Okazało się, że kolejny raz plany przerosły Ministerstwo Cyfryzacji i to nie przygotowało do dziś poprawek technicznych i nowego systemu informatycznego. O problemie informuje policja. Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło i wciąż możemy dostać mandat za brak dokumentów podczas kontroli.

Więcej na ten temat: Na jazdę bez dokumentów poczekamy dłużej – CEPiK 2.0 nie działa

Oryginalny post:

Według najnowszej nowelizacji, CEPiK 2.0 czeka wiele nowości i mają one być wdrażane etapami, o których Ministerstwo Cyfryzacji będzie informować z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Wprowadzenie wszystkich nowości planowane jest w przeciągu 24 miesięcy.

Dla kierowców, szczególnie tych zapominalskich oraz tych, którzy mają wiele aut, ważna jest nowelizacja, która zacznie obowiązywać od 4 czerwca. Począwszy od tego dnia zniesiony zostanie obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC pojazdu. Wszystkie informacje będą w centralnej bazie, a podczas kontroli policjanci będą wstanie ustalić ważność polisy poprzez numer rejestracyjny.

Posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego będzie wymagane podczas przeglądu technicznego. Na razie nadal będzie wymagane posiadanie pieczątek.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz