Co powiecie na takiego następcę Alfy Romeo 4C?

Oficjalnie nie jest planowany następca, lecz ten koncept byłby idealny.

Ogłoszenie planu strategicznego Fiata na lata 2019-2022 wywołało nawinę entuzjazmu wśród alfaholików. Wszyscy nie mogę się już doczekać wielkiego powrotu Alfy Romeo GTV z 600-konnym silnikiem i napędem na wszystkie koła oraz supersamochodu wykorzystującego nazwę 8C z 700-konnym, centralnie umieszczonym silnikiem.

Niestety we wspominanym planie nie ma ani słowa o wprowadzeniu do oferty nowej Alfy Romeo 4C. Rozpiska informuje jedynie, że firma przewiduje dalsze oferowanie modelu w swojej gamie, najpewniej w niezmienionej formie. Jednakże to nie przeszkodziło Adler Group oraz Umberto Palermo’s Up Design zaprezentować swoją wizję odświeżonego modelu.

Ich concept-car bazuje na aktualnym 4C, lecz ma znacznie przeprojektowany wygląd. Z przodu reflektory otrzymały kształt znany z Giuli i zostały wyposażone w aerodynamiczne przeloty powietrza łączące się z maską. Zderzak ma znacznie masywniejsze przetłoczenia i całość powoduje znacznie agresywniejszy wygląd.

Z tyłu samochód wygląda jak dzieło Zagato. Ogromne obudowy reflektorów w czarnym kolorze z czerwonym okrągłym kloszem od razu przypominają o istnieniu takiego samochodu jak Aston Martin V12 Zagato z 2012 roku. Nie znajdziemy tutaj tylnej szyby, lecz całościową pokrywę silnika z kilkoma otworami. Auto posiada aż cztery końcówki wydechu, po dwie na każdą stronę i zostały ulokowane w stylu sportowych Lexusów z oznaczeniem „F”.

Ciemno-pomarańczowe wnętrze prezentuje się atrakcyjnie i minimalistycznie. Co ciekawe, autorzy nie przewidzieli tutaj ekranu systemu inforozrywki, co jest dość nietypowe w dzisiejszych samochodach.

Nie wspominano o napędzie, lecz tak agresywny wygląd nadwozia powinien być połączony z silnikiem gwarantującym ogromną moc i świetne osiągi.

Alfa Romeo Mole Construction Artisan 001

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz