BMW Serii 8 oficjalnie zadebiutowało i jest wręcz niesamowite

Po dłużącym się okresie wyczekiwania, nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej premiery nowego BMW Serii 8.

Trzeba przyznać, że produkcyjna wersja Serii 8 nie wygląda tak odjazdowo i agresywnie jak wersja koncepcyjna, lecz nadal jest to jedno z najpiękniejszych dużych coupe na rynku. Auto posiada ogromną maskę z przetłoczeniami, które kontynuowane są na dachu i dobiegają do samego końca, agresywne spojrzenie przednich reflektorów, ogromną atrapę chłodnicy oraz liczne przetłoczenia i przeloty powietrza.

Wszystkie hipnotyzujące elementy koncepcyjnego modelu pozostały niemalże niezmienione. Mowa oczywiście o przepięknych tylnych lampach, zakończeniu klapy bagażnika masywnym przetłoczeniem pełniącym rolę spoilera oraz bardzo wyraźnych przetłoczeniach idących przez całe nadwozie. Wnętrze prezentuje się dostojnie i poważnie. Na nutkę szaleństwa będziemy musieli poczekać do premiery produkcyjnej wersji BMW M8.

Klienci mogą wybrać aktualnie między dwoma jednostkami napędowymi. M850i xDrive posiada 4,4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem, które generuje 523 KM oraz 750 Nm. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła poprzez 8-biegową skrzynię automatyczną. W tej wersji aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h będziemy potrzebowali 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h.

Drugi wariant silnikowy to 840d xDrive, czyli 3-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik diesla o mocy 315 KM oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W tej wersji również napęd jest przekazywany na wszystkie koła i również odpowiada za to 8-biegowy automat. Czas od 0 do 100 km/h wydłuża się do 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna pozostaje bez zmian.

BMW Serii 8 zadebiutuje w Europie w listopadzie. Kolejne warianty są w drodze, w tym oczywiście zapowiadana wersja cabrio oraz M8.

2018 BMW Seria 8

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz