Już oficjalnie: nowa Toyota Supra zadebiutuje w Goodwood

Toyota Europe oficjalnie zapowiedziała, że nowa generacja Toyoty Supra pojawi się podczas Goodwood Festival of Speed 2018 już 12 lipca.

Powrót Toyoty Supry to dla wielu jedno z największych wydarzeń w świecie motoryzacji, podobnie jak powrót silników Wankla to Mazdy oraz wyczekiwana premiera RX-9. Proces tworzenia samochodu trwa już wiele lat, a do dziś doczekaliśmy się jedynie kilkudziesięciu zdjęć szpiegowskich oraz pierwszego prototypu w wersji wyścigowej.

Wyczekiwanie prawdopodobnie nareszcie się skończy. Toyota Europe opublikowała tweeta z zapowiedzią udziału nowej Toyoty Supry w tegorocznej edycji Goodwood Festival of Speed, który rusza już 12 lipca. Wraz z informacją umieszczone zostało nowe zdjęcie zakamuflowanego egzemplarza testowego oraz hashtag #A90.

Nie jest pewne, czy zobaczymy produkcyjny samochód bez kamuflażu, lecz z pewnością będziemy mogli zobaczyć samochód w produkcyjnej formie i posłuchać jak brzmi nowy samochód sportowy Toyoty. Pod maską ma pracować turbodoładowany, 3-litrowy silnik typu R6 z BMW o mocy 340 KM i 500 Nm momentu obrotowego, co ma pozwolić na sprint od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Napęd będzie przekazywany na tylną oś, a plotki mówią, że auto ma ważyć zaledwie 1497 kg. W przyszłości ma się pojawić mocniejszy wariant sygnowany logiem GRMN.

Ostatnio pojawiły się plotki o cenie amerykańskiej wersji nowej Supry. Samochód będziemy można kupić od 63 500 dolarów, co przekłada się dziś na 229 000 zł, nie wliczając w to podatków.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz