Porsche Taycan rozpędzi się do 100 km/h w 3,5 s

Pierwszy elektryczny sedan Porsche zapowiada się być prawdziwie sportowym samochodem.

Powoli można odliczać czas do premiery pierwsze elektrycznego Porsche. Taycan jest już gotowy, a niemiecki producent przygotowuje się do wielkiej prezentacji. W pierwszych krajach ruszyły już zamówienia na samochód.

Porsche Taycan ma być wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ok. 600 KM. Według oficjalnej zapowiedzi ma to pozwolić na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 s, a prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h z uwagi na wbudowane ograniczenie prędkości.

Z takimi osiągami, Porsche może bez problemu walczyć z najszybszymi sedanami dostępnymi aktualnie na rynku. Podobne czasy do „setki” osiągają BMW M5, Mercedes-AMG E63, czy Alfa Romeo Guilia Quadrifoglio.

Aktualnie ciężko jest porównać nowe Porsche do Tesli Model S, gdyż ten jest prawdziwą bestią jeśli chodzi o czas od 0 do 100 km/h i rozpędza się w 2,5 s. Niewykluczone, że niemiecki producent w przyszłości zaprezentuje szybsze odmiany aby zadowolić swoich klientów, szczególnie po tym, jak zakupiło udziały w Rimac Automotive.

źródło: insideevs

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz