Dendrobium D-1 – poznajcie 1800-konnego potwora

Brytyjski producent elektrycznych hipersamochodów zaprezentował swoje najnowsze dziecko podczas imprezy Salon Privé 2018.

Mało znana brytyjska firma zajmująca się produkcją szalonych, elektrycznych pojazdów o wdzięcznej nazwie Dendrobium Automotive, zaprezentowała podczas Salon Privé 2018 swoje najnowsze dziecko – Dendrobium D-1. Pojazd zwraca na siebie uwagę nie tylko niezwykle potężnym układem napędowym, ale także niecodziennym i mocno odbiegającym od standardów wyglądem.

Samochód opracowany został całkowicie w Wielkiej Brytanii przy współpracy z zespołem Williams Formuły 1. W przeciągu nadchodzących miesięcy powoli poznawać będzie o nim konkretne dane takie jak cena, zasięgu, pełna specyfikacja i wydajność.

Jak dotąd wiemy jedynie, że auto korzystać będzie silników elektrycznych o łącznej mocy około 1800 KM oraz 2000 Nm, chociaż nie są to ostatecznie potwierdzone liczby, a dane, do jakich dążą inżynierowie D-1. Za wygenerowanie tak ogromnej mocy odpowiadać będzie zbudowany od podstaw przez Dendrobium Automotive elektryczny układ napędowy, który zostanie podłączony to baterii, których produkcją również zajmie się brytyjska firma.

Prezes i dyrektor generalny firmy – Nigel Gordon-Stewart w wywiadzie podkreślił, że po rozległej karierze w branży supersamochodów, może uczciwie powiedzieć, że Dendrobium Automotive jest jedną z najbardziej ekscytujących i celujących w przyszłość firm, w jakiej kiedykolwiek był zaangażowany.

Dendrobium D-1

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz