Czy tak będzie wyglądać następne Porsche z centralnym silnikiem?

Wciąż czekamy na nowe Porsche, które będzie miało silnik umieszczony centralnie. Oto najnowsza wizualizacja nowego modelu.

Produkcja Porsche 918 Spyder trwała zaledwie 2 lata i zakończyła się w 2015. Po wyprodukowaniu limitowanej serii zaledwie 918 egzemplarzy, w gamie niemieckiego producenta aktualnie nie znajduje się żaden model z silnikiem umieszczonym centralnie.

Szef działu samochodów GT w Porsche Andreas Preuninger, zapowiedział w rozmowie z Autocar, że nowy model nie pojawi się zbyt szybko w ofercie, jednak nie jest on wykluczony. Unikał jednak potwierdzenia, czy taki samochód jest aktualnie w trakcie projektowania.

Na pytanie, jak nowy model Porsche może wyglądać, postarał się odpowiedzieć utalentowany grafik Rain Prisk. Na swoim profilu niedawno opublikował wizualizację modelu Porsche z centralnie umieszczonym silnikiem, który swój design mocno czerpie z nowego Porsche 911 oraz Porsche Taycan.

Model wyposażony został dodatkowo w zaawansowaną aerodynamikę wykorzystującą masywny tylny spoiler oraz dodatkowe splitter z przodu. Artysta w znacznym stopniu stylizował się na Porsche 911 GT3 RS.

źródło: Rain Prisk

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz