Oto kolejny wyciek Toyoty Supra!

Premiera już za dwa tygodnie i mamy kolejny przeciek.

Toyota Supra to jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów ostatnich lat. Już 5 lat średnio co kilka miesięcy słyszymy coś nowego o tym samochodzie, a już wkrótce oczekiwanie dobiegnie końca.

Już za dwa tygodnie odbędzie się oficjalna premiera modelu. Auto ma zostać pokazane podczas targów motoryzacyjnych w Detroit już 14 stycznia i będzie to jedna z największych premier imprezy.

O samochodzie wiemy już niemalże wszystko. Dodatkowo, około dwa tygodnie temu do Internetu trafiło zdjęcie frontu nowej Supry bez grama kamuflażu wykonane prawdopodobnie przez osobę z firmy zewnętrznej odpowiedzialnej za transport auta do miejsce sesji zdjęciowej lub zamkniętej prezentacji.

Za kolejny przeciek znów jesteśmy wdzięczni forum SupraMKV, które od lat jest niezawodnym źródłem informacji o nowym modelu.

Tym razem mamy okazję zobaczyć tylny pas 5. generacji Toyoty Supra w żółtym wariancie kolorystycznym. Auto nie jest bezpośrednią kopią koncepcyjnego FT-1 z 2014 roku, jednak zachowane zostały wszystkie walory i linie.

Nowa Toyota Supra posiada zintegrowany spoiler, podwójny układ wydechowy z chromowanymi końcówkami, umieszczone centralnie tylne światło przeciwmgielne oraz logo „Supra” pochodzące z poprzedniej generacji.

Nowa Supra to samochód stworzony wspólnie przez Toyotę i BMW. Pod maską będzie pracować 3-litrowa jednostka R6 zapożyczona z Z4 M40i, która generuje 340 KM. W bliźniaczym modelu pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz