Niezwykle groźny wypadek Tesla Model X

Tesla Model X wypadła z drogi, uderzyła w drzewa, które przecięły samochód na dwie części, po czym stanęła w płomieniach. Wszyscy na pokładzie przeżyli.

W środę trójka nastolatków jechała leśną drogą w stanie New Hampshire Teslą Model X. Zbyt duża prędkość oraz pewnie brak odpowiednich umiejętności reagowania doprowadziły do wyrzucenia samochodu z drogi, który uderzył w drzewo, które przecięło pojazd na dwie części, po czym maszyna stanęła w płomieniach.

Co wydaje się być mało prawdopodobne – w wypadku nie zginęła żadna osoba. Dwójka pasażerów odniosła ciężkie obrażenia, trzecia znajduje się w stanie zagrożenia życia, jednak jej stan jest stabilny. Zawdzięczają to głównie niezwykle wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa samochodu, a do tego pewniej dawki szczęścia.

Po wypadku ekipa sprzątająca miała pełne ręce roboty, ponieważ konstrukcja rozsypała się na wiele części. Co gorsza, obudowa akumulatora uległa zniszczeniu, przez co poszczególne jego małe baterie rozrzucone zostały po pobliskich zaroślach.

źródło: CBS Boston News via Twitter, Katrine Underwood via Twitter, Insideevs.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz