2019 Mercedes-AMG A45 – jest wyciek informacji

Wszystko dzięki bazie danych niemieckiej firmy ubezpieczeniowej.

Po premierze AMG A35 wszyscy fani małego Mercedesa wyczekują premiery topowej odmiany oznaczonej A45. Ta ma zadebiutować już za kilka miesięcy i do tej pory Mercedes jedynie opublikował krótkie nagranie promujące nowy model.

O samym samochodzie zbyt dużo tej pory nie było wiadomo. Zagraniczne media zgodnie twierdziły, że nowe małe AMG ma teraz nosić nazwę A50 z uwagi słabszej odmiany i większej mocy niż dotychczas. Okazuje się, że model zachowa nazwę A45 i będzie miał nieco więcej mocy.

Wszystko to wiemy dzięki niemieckiej ubezpieczalni HUK24, która w swoim kalkulatorze online posiada już nowy model. Według informacji tam zawartych, auto będzie ponownie napędzane 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem, który będzie generował 387 KM (285 kW). Jest to o 6 KM więcej niż w poprzedniej generacji Klasy A.

Zniknie również możliwość zamówienia modelu z napędem wyłącznie na przednią oś. Przynajmniej na początku, wszystkie samochody będą posiadały nowy napęd na wszystkie koła 4Matic, który będzie wyposażony w Drift Mode do łatwiejszego wprowadzenia samochodu w kontrolowany poślizg.

A45 S – nadchodzi 421-konna wersja

Baza danych zdradziła również plany wprowadzenia plany wprowadzenia mocniejszego wariantu Klasy A oznaczonego logiem AMG. Obok podstawowej A45, w gamie zadebiutuje również wersja oznaczona przydomkiem „S”.

Model będzie napędzany tym samym, 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem, lecz jego moc zostanie podniesiona do 421 KM (310 kW). Za przełożenie odpowiadać będzie nowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów.

Tym samym Mercedes będzie miał w ofercie model mocniejszy od 5-cylindrowych Audi RS3 oraz Audi TT RS.

Obok nowego A45 oraz A45 S, w ofercie Mercedesa-AMG niedługo pojawi się również CLA45, CLA45 S oraz GLA45. Mówi się, że planowane jest wprowadzenie odmiany AMG do Klasy A o nadwoziu sedan.

Premiera nowej Klasy A od AMG powinna odbyć się podczas tegorocznych targów Geneva Motor Show.

źródło: HUK24 via Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz