Alpine A110 otrzyma mocniejszą jednostkę napędową

Według najnowszych informacji Alpine A110 dostępne będzie niebawem z mocniejszą wersją silnikową, pochodzącą z Renault Megane RS Trophy.

Alpine A110 pojawiło na rynku już dłuższy czas temu i od tamtego momentu wiele razy udowodniło, że jest świetną i przemyślaną konstrukcją, dającą wiele przyjemności z jazdy. Według najnowszych plotek, auto dostępne będzie niedługo w nowej wersji, która charakteryzować się będzie zwiększoną ilością koni mechanicznych pod maską.

Mocniejsza odmiana samochodu napędzana ma być przez 262 konie mocy oraz 400 Nm momentu obrotowego. Dane te pasują idealnie do silnika, w jaki aktualnie wyposażone jest Renault Megane RS Trophy. Oznacza to, że mówimy o 1,8-litrowej jednostce, która dostępna jest w podstawowej wersji Alpine A110, jednak w ztuningowanej wersji.

Skok mocy o 49 konie mechaniczne oraz 80 Nm, oznacza, że samochód przyspieszać będzie teraz do 100 km/h w około 4 sekundy. Jest to o 0,5s szybciej od standardowej wersji A110, oraz o 1,2s szybciej od aktualnego Renault Megane RS Trophy.

Oprócz mocniejszej edycji, auto otrzyma z pewnością również za jakiś czas wersję bez dachu. Chociaż jak dotąd brak jest jakichkolwiek informacji na temat prac nad taką modyfikacją, to pogłoski o cabrio pojawiały się już podczas premiery pojazdu jak i wielokrotnie po niej. Wydaje się być pewne więc, że francuska marka w końcu wprowadzi ten projekt w życie. W dalszej przyszłości, zobaczyć mamy także SUV-a w wykonaniu Alpine, który powstanie na tej samej płycie podłogowej co Mercedes-Benz GLA.

Alpine A110

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz