Ford GT ’67 Heritage Edition dostępny do kupienia!

Ford GT w limitowanej wersji ’67 Heritage Edition dostępny jest do kupienia u luksusowego dealera samochodów – James Edition.

Liczba właścicieli Forda GT nie przeraża swoją wielkością, jeszcze rzadziej spotkać możemy osobę posiadającą tę maszynę w specjalnej wersji ’67 Heritage Edition, która powstała jedynie w ograniczonej ilości 500 sztuk. Jeżeli jednak macie aktualnie do wydania pokaźną sumę pieniędzy, możecie trafić do tego wąskiego, szczęśliwego grona.

Edycja ’67 Heritage Edition charakteryzuje się m.in krwisto-czerwonym lakierem, białymi paskami biegnącymi przez całą długość auta, oznaczaniem „1” na boku drzwi, 20-calowymi felgami z aluminium i czarnym obszyciem wnętrza z czerwonymi akcentami.

Pod maską samochodu znajduje się 3,5-litowy silnik V6 EcoBoost generujący 647 koni mechanicznych i 745 Nm. Moc ta przekładana jest przez 7-biegową skrzynię z podwójnym sprzęgłem. Sprint do „setki” trwa jedynie 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 348 km/h.

Omawiany przez nas konkretny model znajduje się w Monachium i według reklamy dealera, przejechał jak dotąd jedynie 12 kilometrów. Jego cena wynosi 1,2 miliona euro, czyli jakieś 5,1 miliona złotych. Co ciekawe – jeżeli znajdzie się kupiec spoza Europy, cena zostanie obniżona specjalnie dla niego do 1,1 miliona euro.

źródło: Carscoops, JamesEdition

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz