3500 Nissanów dryfuje właśnie po Pacyfiku na statku bez załogi

W wyniku wybuchu pożaru na statku transportującym samochody, załoga opuściła pokład pozostawiając na nim 3500 nowych Nissanów.

W poniedziałek na mierzącym prawie 200 metrów morskim transportowcu „Sincerity Ace” podczas trasy z Japonii do Honolulu z niewiadomych przyczyn wybuch masywny pożar.

Z 21 członków załogi na pokładzie, 16 zostało uratowanych, 4 odnaleziono w wodzie, jednak nie dawali oni oznak życia, jeden uznawany jest za zaginionego i jest poszukiwany przez straż wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Statek transportował z kraju kwitnącej wiśni 3804 różne pojazdy, które trafić miały na Hawaje i dalej do Ameryki Północnej. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią samochody osobowe Nissana – 3500 sztuk. Nie wiadomo w jakim są stanie po pożarze, jednak nie wydaje się możliwe, aby wszystkie z nich uległy uszkodzeniu.

Oznacza to, że transportowiec wypełniony w większości zupełnie nowymi samochodami dryfuje właśnie po Oceanie Spokojnym bez żadnego nadzoru. Jego dokładna lokalizacja nie jest znana, jednak znajduje się około 1800 mil na północ od wyspy O’ahu wchodzącej w skład Hawajów.

Jak na razie nie wiadomo jakie kroki zostaną podjęte aby zaciągnąć statek bezpiecznie do wybrzeża. Nissan aktualnie skupia się na zdrowiu i życiu pracowników obecnych na pokładzie oraz ekip ratunkowych poszukujących ostatniego zaginionego.


źródło: Motor1, Automotive News, KHON2 News via YouTube

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

5 thoughts on “3500 Nissanów dryfuje właśnie po Pacyfiku na statku bez załogi

 • 6 stycznia 2019 at 00:24
  Permalink

  Janusze motoryzacji z Polski już szukają tego statku 😀

  Reply
 • 6 stycznia 2019 at 00:26
  Permalink

  Janusze motoryzacji z Polski już szukają tego statku

  Reply
 • 6 stycznia 2019 at 02:59
  Permalink

  Od kiedy po polsku się pisze „Ocean Pacyficzny”?Takie bezmyślnie kalkowanie wszystkiego z języków obcych jest wysoce szkodliwe.
  Mówimy o Oceanie Atlantyckim lub Atlantyku oraz o Oceanie Spokojnym lub o Pacyfiku.Ocean Atlantycki/Spokojny lub Atlantyk/Pacyfik.

  Reply
 • 6 stycznia 2019 at 12:58
  Permalink

  Jeśli Hawaje to zapewne chodzi o Ocean Spokojny?

  Reply
 • 7 stycznia 2019 at 00:28
  Permalink

  Zdecydujcie się pismaki gdzie dryfuje . Na Pacyfiku czy na Atlantyku

  Reply

Dodaj komentarz