Oto wyjątkowe Mitsubishi Evo z Polski – Lancer Edition R

Polska firma Dytko Sport postanowiła odpowiedzieć na pytanie „Jak wyglądałoby Mitsubishi Evolution gdyby powróciło w nowej generacji?”

Jak wszyscy wiemy Mitsubishi zakończyło produkcję Lancera Evolution w 2015 roku wypuszczając na rynek wersję Final Edition. Samochód domniemanie ma wrócić po jakimś czasie, jednak nie będzie taki jak dawniej – najprawdopodobniej otrzyma nadwozie crossovera bądź SUV-a. Jest to jak najbardziej zgodne z aktualną filozofią japońskiej marki, która posiada w swojej ofercie na ten czas praktycznie same duże auta.

Nie każdy fan marki jest zadowolony z tego powodu, jednak nie wydaje się, aby sytuacja ta miała szybko się zmienić. Wiele osób chciałoby, aby przynajmniej Mitsubishi Lancer Evolution powrócił w nadwoziu sportowego samochodu bez nadwagi. Polska firma zajmująca się tuningiem i sprzedażą zamiennych części do omawianego samochodu – Dytko Sport, postanowiła pokazać jak wyglądałby pojazd, gdyby został narodzony na nowo jako sedan.

Maszyna otrzymała przednie światła przypominające te z Mitsubishi Eclipse Cross, tylne kojarzą się bardziej z samochodami Jaguara. Frontalny zderzak jest szeroki i posiada wiele przetłoczeń, na masce oraz dachu znalazły się wloty powietrza. Z tyłu króluje duży spojler oraz dyfuzor.

Niestety nie udostępnione zostały zdjęcia z wnętrza auta oraz jego dokładana specyfikacja. Dytko Sport obiecało jednak niedługo ją opublikować. Pozostaje nam więc nieco poczekać, aby dowiedzieć się więcej o tym ciekawym projekcie.

źródło: Dytko Sport via Facebook

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz