Bugatti Chiron z Lego ma nowy rekord prędkości

Wyjątkowy pojazd, który powstał dzięki współpracy Bugatti i Lego właśnie pobił rekord prędkości.

Pamiętacie wyjątkowe Bugatti Chiron z serii Lego Technic? Na początku czerwca 2018 roku Lego wprowadziło wyjątkowy model do swojej oferty. Składa się on z 3599 elementów, posiada tryb Top Speed, który uaktywnia tylny spoiler po włożeniu specjalnego kluczyka, sprawne zawieszenie oraz układ kierowniczy, a nawet bagażnik po otwarciu przedniej maski.

Oryginalny model z zestawu Lego Technic posiada silnik W16 z ruchomymi cylindrami oraz 8-biegową skrzynię biegów, której biegi można zmienić łopatkami przy kierownicy. Nie jest jednak on sprawny i nie napędza żadnego z kół. Donut Media postanowiło zmienić postać rzeczy i wyposażyć model w prawdziwy silnik elektryczny oraz system sterowania z modeli RC.

Model został oddany do specjalistów od modeli RC, którzy wprowadzili nieco zmian. Bugatti Chiron Lego zyskało nową płytę podłogową, nieco zmieniony rozstaw kół i jest teraz pełnoprawnym modelem RC.

Autorzy pomysłu przebudowy modelu postawili sobie cel uzyskania prędkości maksymalnej proporcjonalnej do skali. To oznacza, że chcieli uzyskać prędkość 58,13 km/h (36,13 mph), gdyż model jest w skali 1/8, a prawdziwe Bugatti Chiron rozpędza się bez limitu prędkości do 465 km/h (289 mph).

Wyzwanie zakończyło się sukcesem. Model rozpędził się do 41 mph (66 km/h), jednak nie można powiedzieć o szczęśliwym zakończeniu. Model chwilę po osiągnięciu maksymalnej prędkości wpadł w poślizg i kompletnie roztrzaskał się.

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz