Nowy Mercedes Klasy S – nadchodzą spore zmiany

Nowa generacja Mercedesa Klasy S oferowana będzie tylko z jedną długością rozstawu osi oraz tylko z silnikami hybrydowymi i elektrycznymi.

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowego Mercedesa Klasy S mieliśmy okazję zobaczyć latem zeszłego roku. Od tamtego momentu niemiecka marka nie zapomniała o swoim luksusowym modelu i dalej kontynuuje rozwój projektu. Z związku z postępującymi pracami dociera do nas coraz więcej informacji o pojeździe.

Jak podaje portal Autocar UK – siódma generacja Klasy S dostępna będzie jedynie z jedną długością rozstawu osi, a nie z dwoma, jak to miało miejsce u poprzedników. Winny jest temu Mercedes Klasy E, który został ostatnio wydłużony – mierzy teraz 4,920 milimetrów. Oznacza to, że omawiany przez nas samochód w wersji z krótkim rozstawem osi, byłby krótszy od Klasy E, a to mija się z ideą luksusowej limuzyny. Z tego też powodu auto dostępne będzie jedynie w wersji przedłużonej mieżącej 5,280 milimetrów.

Drugą ważną zmiana w Klasie S, będzie to, że w ofercie silnikowej dostępne będą początkowo jedynie jednostki hybrydowe. Znikną wersje diesla oraz benzynowe. Po upływie czasu dołączy także odmiana całkowicie elektryczna.

Hybrydy powstaną w oparciu o najnowsze 2,9 i 3,0-litrowe silniki R6 Mercedes-Benz oraz o 4-litrowe V8 stworzone przez Mercedesa-AMG. Na samej energii elektrycznej układy napędowe, przejechać mają aż około 100 kilometrów. Nowością będzie zmodernizowany system 4Matic z możliwością przekazywania momentu obrotowego na obie osie pojazdu bez żadnych ograniczeń względem siebie.

Całkowicie elektryczny odpowiednik nosić ma przydomek EQ S. Zbudowany zostanie na całkowicie nowej płycie podłogowej
MEA, przygotowanej specjalnie pod pojazdy z tego typu napędem. Dwa silniki umieszczone na obu osiach samochodu generować mają łącznie około 400 koni mechanicznych, zasięg na w pełni naładowanych akumulatorach wynosić ma 500 km. Mówi się, że Mercedes-AMG szykuje swój odpowiednik auta, którego łączna moc byłaby o około 200 KM większa.

Przypomnijmy, że wszystkie podane informacje nie są do końca potwierdzone, jednak jeżeli nie wszystko wejdzie w życie, Mercedesa Klasę S czekają i tak duże zmiany, względem poprzedniej generacji.

Mercedes-Benz Klasa S – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Carscoops, Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Nowy Mercedes Klasy S – nadchodzą spore zmiany

  • 3 stycznia 2020 at 22:38
    Permalink

    Daleko im do naszych Mateuszków elektrycznycj

    Reply

Dodaj komentarz