Replika Lamborghini Aventador, która rozpoczęła swój żywot jako Honda Accord

Dość nieproporcjonalna, lecz bardzo udana replika włoskiego supersamochodu.

Zakup repliki supersamochodu to w pewnym sensie częściowe spełnienie swojego marzenia o posiadaniu danego auta. Przez lata mogliśmy oglądać setki takich modeli, a nawet na naszych rodzimych drogach czasem można spotkać nietypowe modele Porsche, czy Ferrari.

Temat dzisiejszego wpisu jest pojazd zbudowany przez Executive Modcar Trendz. Udało im się stworzyć replikę włoskiego Lamborghini Aventador na bazie przednionapędowej Hondy Accord.

Nie wiemy do końca jak udało im się przebudować 4-drzwiowego sedana na 2-drzwiowe sportowe coupe, jednak ten nietypowy zabieg spowodował, że samochód jest teraz bardzo mocno nieproporcjonalny względem oryginału. Linia dachu idzie znacznie wyżej, a następnie pokrywa silnika jest pod ogromnym kątem.

Z drugiej strony jest to dość dobrze odwzorowana replika. Kolor nadwozia jest bardzo zbliżony do oryginalnego lakieru Arancio Argos, zarówno przednie, jak i tylne światła są bardzo dobrze odzwierciedlone, podobnie jak przedni i tylny zderzak.

Nie potrafimy sobie jednak wyobrazić jak to jest prowadzić ten samochód, stanąć na światłach i być wyzwanym do wyścigu. Za napęd odpowiada nadal oryginalny silnik Hondy, a czas przyspieszenia z pewnością nie jest tak ekscytujący jak we włoskim superaucie.

Spotkaliście na polskich drogach nieudane repliki lub wyjątkowo dobrze odwzorowane supersamochody? Prześlijcie zdjęcia do nas na [email protected].

Replika Lamborghini Aventador

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz