Mercedes zaprezentował zupełnie nowe CLA

Podczas targów CES w Las Vegas miała miejsce premiera nowej generacji Mercedesa CLA.

Targi elektroniki użytkowej w Las Vegas to chyba ostatnie miejsce, w którym spodziewać się można było stoiska Mercedesa. Ten jednak się pojawił i postanowił nie tylko promować swoje samochody, jak również zorganizować światową premierę nowej generacji modelu CLA.

Oto i on. Nowy model wygląda znacznie nowocześniej i agresywniej niż odchodzący poprzednik. Zyskał bardziej wyrazisty przedni pas, wyraźnie poszerzone nadwozie dające wrażenie znacznie większego pojazdu, a także lampy przystosowane do aktualnego języka projektowego zapoczątkowanego przez nowego CLS-a.

Auto jest nieco większe od poprzednika, lecz, co ciekawe, nie przekłada się to na większą ilość miejsca, czy pojemność bagażnika. Prawdę mówiąc, z tyłu zmieścimy o 10 litrów mniej niż dotychczas (460 litrów). Mimo, że nadwozie jest o 48 mm dłuższe, o 53 mm szersze, a rozstaw osi zwiększył się o 30 mm, to z przodu ilość miejsca na nogi jest mniejsza o 1 mm.

Jak można się było spodziewać, wnętrze to konstrukcja bliźniacza z nową A-klasą. Za kierownicą znajdują się dwa, 10,25-calowe ekrany, w którym jeden odpowiada za zestaw zegarów i informacji z komputera pokładowego, a drugi za radioodtwarzacz.

Nie zabrakło podświetlanych nawiewów, gładzika w tunelu środkowym oraz wielofunkcyjnej kierownicy z milionem przycisków. Na pokładzie znajdziemy również Asystenta Wnętrza MBUX oraz system audio od Burmester.

Na targach w Las Vegas nowa generacja zadebiutowała wyłącznie w wersji CLA 250, czyli wyposażonej w 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 225 KM (165 kW) oraz 350 Nm. Współpracuje ona z dwusprzęgłową przekładnią o 7 przełożeniach, która w zależności od wersji przekazuje napęd na tylną oś lub na wszystkie koła.

Na ten moment jest to jedyny potwierdzony silnik, który pojawi się zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Nowe CLA wejdzie do sprzedaży na Starym Kontynencie w maju bieżącego roku i dostępne będzie z szeroką gamą silników benzynowych oraz diesla, które będą wyposażone w skrzynie manualne oraz automatyczne.

Więcej szczegółów poznamy podczas europejskiej premiery modelu na targach motoryzacyjnych w Genewie. Te odbędą się już w marcu.

2019 Mercedes-Benz CLA 250

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz