Autonomiczny model Volvo, w którym można spać i pracować

Oto pierwszy w pełni autonomiczny projekt samochodu od szwedzkiej marki – Volvo 360c.

Myśląc o dalekiej przyszłości motoryzacji widzimy w pełni autonomiczne auta nie posiadające kierownicy oraz pedałów gazu, a ich wnętrze przypomina bardziej salony naszych domów. Pojazdu poruszają się same, a w tym czasie pasażer w środku może spać, pracować czy beztrosko oglądać otaczające go widoki. Oczywiście wypadków drogowych nie ma, ponieważ bezpieczeństwa na drogach pilnują oprogramowania samochodów, które zbierają na bieżąco dane z trasy oraz komunikują się z innymi autami.

Taka wizja przyszłości siedzi w głowach nie tylko zwykłych ludzi, ale także osób odpowiedzialnych za nieustanne rozwijanie danych marek motoryzacyjnych. Idealnym dowodem na taki styl patrzenia jest m.in Koncepcyjne Renault EZ-Ultimo, zaprezentowane podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych Paris Motor Show. Jak się okazuje, podobną wizję posiada Volvo, co udowodniło swoim pierwszym projektem autonomicznego pojazdu przyszłości. Poznajcie koncepcyjne Volvo 360c.

Auto idealnie wpasowuje się w opisany przez nas kanon, ponieważ w środku nie ma ani kierownicy ani pedałów, a kokpit przypomina mały salon. Wnętrze pozwala nam na wygodne spanie, pracowanie a nawet jedzenie przy stole w czasie podróży.

Samochód według Volvo w przyszłości odciążyć by miał transport lotniczy, ponieważ elektryczny pojazd miałby być niezwykle szybki i wygodny. Pozwalałby zaoszczędzić czas oczekiwania i odprawy na lotnisku, ponadto ludzie posiadający 360c mogliby mieszkać z dala od dużych miast, ponieważ ich podróż do pracy trwałby krótko i uprzyjemniona by była komfortowymi warunkami.

Na grafikach zaprezentowane zostały dwie wersje wnętrza – jedna przypominając bardziej salon i druga -sypialnię. Z zewnątrz auto jest równie futurystyczne – cały dach został przeszklony, światła ciągną się po całej długości nadwozia, drzwi otwierają się wraz z fragmentem dachu, tak, aby wysiadanie było jak najbardziej wygodne. Oprócz dwóch skrzydeł z logo maszyny, Vovlo 360c nie posiada praktycznie żadnych elementów ozdobnych.

Czy auta przyszłości rzeczywiście wyglądać będą tak? I czy będą one tak wygodne, szybkie i bezpieczne, że odciążą nasze nieba od nadmiaru samolotów? Trudno stwierdzić, pozostaje nam jedynie czekać i przyglądać się rozwojowi motoryzacji.

Volvo 360c Concept

źródło: Volvo

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz