Lexus pokazał LC w wersji bez dachu

Lexus LC Cabrio oficjalnie to model koncepcyjny, lecz nie ukrywajmy, jest gotowy do produkcji.

Japoński producent zaskoczył wszystkich i właśnie ujawnił wstępną wersję bez dachu swojego flagowego Coupe – Lexusa LC. O aucie mówiło się wiele, jednak ostatnio, gdy pisaliśmy o nim w sierpniu zeszłego roku, miał zostać zaprezentowany dopiero za 1,5 roku, czyli w styczniu 2020 roku.

Już za 4 dni będziemy mieli okazję zobaczyć koncepcyjną wersję. Prezentowany poniżej Lexus LC Cabrio zachował całą stylistykę wersji Coupe. Projektanci nazywają go „LC w najbardziej ekscytującej wersji”.

Przeczytaj nasz test: Lexus LC500h – imponująca wizja przyszłości

Projektanci Lexusa postawili na składany materiałowy dach w kontrastującym czarnym kolorze zamiast znacznie cięższego, metalowego. W informacji od producenta nie otrzymaliśmy wiele szczegółów, jednak z pewnością konstrukcja pomniejszy nieco zmniejszy pojemność bagażnika, która już w Coupe jest niska i wynosi tylko 172 litry.

Względem Coupe wyróżnia go zupełnie nowa kolorystyka wnętrza. Całość jest czarna i wykończona białą skórą. Dodatkowo pojawiły się zupełnie nowe 22-calowe felgi o przepięknym wzorze.

Koncept zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Detroit już 14 stycznia. Na stoisku obok będziemy mieli okazję zobaczyć inny hit Toyoty, czyli zupełnie nową generację Toyoty Supra.

2019 Lexus LC Convertible Concept

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz