Tesla oficjalnie wkracza do Polski!

W Warszawie otwarte zostało pierwsze biuro Tesli. Ruszyła również rekrutacja do pierwszego autoryzowanego serwisu.

Tesla nareszcie zaczęła myśleć poważnie o klientach z Polski. Nasz kraj aktualnie jest traktowany jako „non-core country”, co oznacza, że osoby posiadające lub chcące zakupić samochody amerykańskiego giganta, nie są priorytetem oraz nie są brani pod uwagę w akcjach serwisowych oraz pomocy, czasem nawet podczas trwania gwarancji.

Przekłada się to również na ograniczoną liczbę dedykowanych stacji ładowania. Kilka lat temu Tesla ogłosiła, że planuje rozbudowę sieci o Polskę, jednak dotychczas powstały zaledwie 4 punty ładowania. Dla porównania, w całej Europie jest ich już ponad 10 tysięcy.

Mapa punktów ładowania Tesla Supercharger / fot. electrive

Tesla otwiera biuro i autoryzowany serwis

W najbliższym czasie sytuacja ma ulec zmianie. Właśnie otwarto pierwsze biuro Tesli i znajduje się ono w biurowcu Lumen w centrum Warszawy. W planach jest również autoryzowana stacja naprawy pojazdów oraz włączenie Polski jako kraj docelowy, dzięki czemu polscy klienci będą mogli korzystać z pełnych warunków międzynarodowej gwarancji oraz usługą assistance.

W zarządzie spółki znaleźli się najważniejsi przedstawiciele europejskiej filii Tesli. Jest to Stephan Werkman, Yaron Klein i David Feinstein. Ci sami panowie są również zarejestrowani jako zarząd czeskiego oddziału.

Tesla Model 3

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz