Infiniti QX Inspiration Concept prosto z Detroit

Infiniti zaprezentowało podczas targów w Detroit swoja wizję elektrycznego SUV-a przyszłości.

Duże targi motoryzacyjne, takie jak trwające właśnie w Detroit, to czas nie tylko dużej ilości premier nowych samochodów, ale również doskonała okazja na pokazanie kilku aut koncepcyjnych. W tym roku Stany Zjednoczone z przygotowanym do prezentacji konceptem odwiedziło Infiniti.

Infiniti QX Inspiration Concept rozmiarami przypomina Infiniti QX50, jednak charakteryzuje się zupełnie innym podejściem do projektu kabiny, napędu jak i nadwozia.

Samochód napędzany jest energią elektryczną, posiada dwa silniki umieszczone na przedniej i tylnej osi, akumulatory wbudowane zostały pod podłogą. Niestety producent nie ujawnił żadnych wiadomości o łącznej mocy układu napędowego, jak i pojemności baterii.

Brak silnika z przodu pojazdu pozwoliło projektantom Infiniti na wprowadzenie nowych proporcji samochodu. Oznacza to przede wszystkim większe przesunięcie kokpitu na przód maszyny, co zaowocowało większą ilością miejsca w środku. Z zewnątrz zrezygnowanie z jednostki spalinowej pozwoliło na zastąpienie kratki grilla, gładką powierzchnią, na której umieszczone zostało podświetlane logo marki. Uwagę na siebie zwracają bardzo wąskie światła umieszczone wyżej, oraz jak to zwykle bywa w przypadku samochodów koncepcyjnych – duże, 22-calowe koła. Tył przypomina nieco wygładzony design najnowszych Porsche.

Nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych wiadomości, kiedy auto inspirowane QX Inspiration mogłoby wejść na rynek. Infiniti ogłosiło jednak, ze samochód koncepcyjny zwiastuje zamiar marki, aby wyprodukować w pełni elektrycznego SUV-a. Zostanie on zbudowany na całkowicie nowej platformie zaprojektowanej wyłącznie dla pojazdów elektrycznych i będzie posiadał napęd na wszystkie koła (e-AWD) z parą silników elektrycznych.

Infiniti QX Inspiration Concept

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz