Nissan IMs Concept – sportowy sedan przyszłości

Oto jak według Nissana wyglądać będą w przyszłości sportowe, elektryczne samochody.

Infiniti QX Inspiration to nie jedyny samochód koncepcyjny jaki zaprezentowany został podczas Detroit Auto Show 2019. Swoją wizję samochodu przyszłości, chociaż celująca w inny segment zaprezentował również Nissan.

Nissan IMs Concept jest sportowym, elektrycznym sedanem. Za napęd odpowiadają dwa silniki umieszczone na przedniej i tylnej osi pojazdu. Razem generują one 483 KM oraz 800 Nm. Akumulatory o mocy 115 kilowatogodzin zapewnić mają na pełnym naładowaniu zasięg około 600 kilometrów.

Nadwozie samochodu jest oczywiście niezwykle futurystyczne. Przednie światła połączone zostały w jeden, długi pas LED-ów ciągnący się przez cały zderzak. Zamiast tradycyjnej kratki grilla, zamontowana została stała pokrywa z wyraźnymi przetłoczeniami i logo Nissana po środku.

Tył prezentuje się dosyć podobnie. Tutaj także widzimy rząd LED ciągnący się po całej szerokości zderzaka, zderzak poniżej nie posiada praktycznie żadnych elementów ozdobniczych. Jak przystało na samochód koncepcyjny – przy prezentacji zastosowane zostały naprawdę duże koła.

Do środka prowadzą drzwi otwierające się na wzór szafy, przez co wsiadanie i wysiadanie do pojazdu powinno być bardzo wygodne. Deska rozdzielcza będąca praktycznie jednym wielkim wyświetlaczem posiada złote akcenty i zielono-żółte podświetlenie. Fotele obszyte w szarą tkaninę posiadają ciekawie wyprofilowany kształt.

Pojazd posiadać ma całkowicie autonomiczny tryb jazdy, podczas którego kierownica chowa się w deskę rozdzielczą, a przednie fotele mogą zostać obrócone do tyłu.

Nissan IMs Concept

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz