Oto jak wygląda nowa generacja Renault Clio!

W internecie pojawiło się zdjęcie licencjonowanego modelu Renault Clio, który zdradza wygląd piątej generacji.

Przecieki przed premierą nowej generacji samochodu to w sumie standard. Zapewne nic nie pobije historii nowej generacji Toyoty Supra, której wszystkie szczegóły znaliśmy na kilka miesięcy przed premierą, jednak przeciek w przypadku nowej generacji Renault Clio to również coś nietypowego.

Auto możemy bez grama kamuflażu, jednak bez nie mamy pełnego poglądu na wygląd samochodu. Clio wyciekło bowiem w formie licencjonowanego modelu w skali 1:43. Odpowiada za to CarScaleWorld oraz Světautíček, które opublikowały zdjęcie nowej generacji Renault Clio w wersji RS Line.

Jak widzimy, nowe Clio będzie nieco mniejszą wersją Renault Megane. Posiada niemalże identyczny przedni pas oraz lampy w zupełnie nowym wzorze. Od Megane będzie różnić się jedynie ułożeniem nitek LED odpowiadających za światła do jazdy dziennej.

Idąc dalej, linia boczna nie uległa większym zmianom. Auto nadal posiada ukrytą klamkę tylnych drzwi, wyraźnie poprowadzone przetłoczenia oraz słupek C, który scala boczne oraz tylną szybę. Niestety nie mamy zdjęcia tyłu pojazdu, jednak najpewniej zobaczymy tylne światła w stylu Megane oraz Talismana.

Z informacji jakie otrzymaliśmy od anonimowego pracownika Renault wynika, że nowe Clio zostanie pokazane już w lutym, a publiczna premiera odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie już w marcu.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz