Samochód koncepcyjny Infiniti zepsuł się podczas swojej premiery

To z pewnością nie tak miało wyglądać…

Na tegorocznych targach Detroit Auto Show zobaczyć mogliśmy premiery nie tylko takich samochodów jak nowa Toyota Supra, Mustang Shelby GT500 czy Subaru STi S209, ale także samochody koncepcyjne, w tym Infiniti QX Inspiration Concept.

Jak sama nazwa wskazuje – samochód koncepcyjny jest jedynie wizją, zapowiedzą danego auta na przyszłość, a więc nie wszystko jest jeszcze w nim dopracowane i wyszykowane. Z tego też powodu zanim dojdzie do oficjalnej premiery, koncepty są zmieniane w dużym stopniu. Jednak przy światowej prezentacji na dużych targach motoryzacyjnych, każdy spodziewałby się, że nawet auta koncepcyjne przygotowane będą na pokaz dla dużej ilości osób związanych z branżą i nie zawiodą w kulminacyjnym momencie. Niestety nie stało się tak w przypadku wspomnianego Infiniti.

Podczas oficjalnej prezentacji dyrektor wykonawczy ds. projektowania – Karim Habib powiedział „Panie i panowie, oto Infiniti QX Inspiration. Nie można go zobaczyć, ale jest tutaj.”

„Nie można go zobaczyć” oznaczało dokładnie to, że samochód stoi za sceną na korytarzu, ale nie może na nią wyjechać… ponieważ się zepsuł. Pokaz zakończony został wzmianką mówiącą, że „firma jest niewiarygodnie dumna ze swojego nowego dzieła”.

Gdyby to nie było wystarczającą porażką, fotografowie obecni na targach rzucili się, aby zrobić kilka zdjęć nieszczęsnemu autu. To zostało na korytarzu ostatecznie przykryte przez pracowników Infiniti „plandeką wstydu”.

Nie wiemy co dokładnie spowodowało taką awarię, jednak nie było to nic poważnego, ponieważ po jakimś czasie firma wystawiła swój samochód koncepcyjny na wystawie targów. Czyżby ktoś zapomniał naładować elektryczny samochód?

Infiniti QX Inspiration Concept

źródło: Carscoops, Edmunds via Twitter

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz