Skoda Vision X nadchodzi w produkcyjnej formie

Skoda opublikowała pierwszą zapowiedź swojego nowego crossovera bazującego na koncepcyjnym Vision X z 2018 roku.

Skoda jest na ostatniej prostej do poszerzenia swojej oferty SUV-ów o kolejny model. Po bardzo ciepło przyjętych Kodiaqu i Karoqu, czas na nieco mniejszy model, który będzie odpowiadał wielkością Seatowi Arona i Volkswagenowi T-Roc.

Bezpośrednią zapowiedzią nowego modelu był pokazany podczas zeszłorocznych targów w Genewie koncepcyjny model Vision X. Okazuje się, że Skoda jest już na ostatniej prostej do ukończenia projektu i właśnie opublikowała pierwszą zapowiedź auta w produkcyjnej formie.

Nowy model najprawdopodbniej będzie nazywał się Kosmiq. Taką nazwę opatentował czeski producent pod koniec zeszłego roku. Jego wygląd w znacznym stopniu nawiązuje do konceptu, od którego zaadoptował m.in. przednie reflektory.

Auto powstanie na platformie MQB A0 i będzie to nieco podniesiona Skoda Scala. Z tego modelu najpewniej zostanie zaadoptowane wnętrze, w tym deska rozdzielcza i tunel środkowy.

Napęd będzie dokładnie taki sam jak w Seacie Arona. Spodziewać się należy na początku wyłącznie jednostki 1.0 EcoTSI w dwóch wariantach mocy – 95 KM i 115 KM, a napęd przekazywany będzie wyłącznie na przednią oś.

Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane w marcu 2019 roku podczas Geneva Motor Show. Taką informację przekazał Alain Favey, szef działu Sprzedaży i Marketingu Skody podczas ostatniej konferencji prasowej.

2018 Skoda Vision X

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz