W 2019 roku do Europy trafi jedynie 900 sztuk nowej Toyoty Supra

Na potrzeby Europy przewidziany został jedynie ułamek linii produkcyjnych nowej Toyoty Supra.

Największym wydarzeniem targów motoryzacyjnych Detroit Auto Show 2019 była z pewnością premiera nowej Toyoty Supra. Na samochód czekało niezliczone grono fanów czterech kółek, którzy do dnia premiery z upragnieniem oczekiwali jakichkolwiek wycieków czy zdjęć auta. Niestety nowa generacja pojazdu nie zdobyła uznania większości osób.

Jeżeli jednak nie należysz do tej grupy i nowa propozycja Toyoty zdobyła twoje serce i chciałbyś mieć te maszynę w swoim garażu – mamy dla ciebie złą wiadomość. W 2019 roku do Europy wysłane zostanie przez japońska markę jedynie 900 egzemplarzy pojazdu.

Dla pierwszych nabywców ze starego kontynentu przewidziane zostały „specjalne dodatki” do ich samochodu, które później będą już niedostępne do kupienia. Toyota mówi, że są to swego rodzaju nagrody dla największych entuzjastów Supry. Pierwsze dostawy egzemplarzy auta przewidziane zostały w Europie na tegoroczne lato.

Dostępne będą dwie wersje wyposażenia – Active i Premium, druga, bogatsza charakteryzować się będzie m.in czarnymi, skórzanymi fotelami, systemem nagłośnienia JBL złożonym z 12 głośników czy wyświetlaczem head-up.

Dodatkowo dla największych fanów modelu w Europie przewidziana została wersja Supra A90 Edition wykończona specjalnym, matowym lakierem Storm Grey z matowo-czarnymi kołami ze stopu aluminium. Wnętrze obszyte zostało w czerwoną skórę, poszczególne wyposażenie bardo podobne jest do wspomnianej wersji Premium pojazdu. Toyota planuje zbudować tylko 90 sztuk tej serii, z czego 24 trafią na sprzedaż do Wielkiej Brytanii. Nie jest wiadome ile egzemplarzy planowanych jest na Polskę.

Toyota Supra A90 Edition

Toyota Supra w europejskiej specyfikacji z 3-litrowym silnikiem o mocy 340 KM została wyceniona w Wielkiej Brytanii na 52,695 funtów, co w przeliczeniu wynosi ok. 254 850 zł. Oficjalny cennik w Polsce nie został jeszcze ujawniony.

Klienci w USA mogą mieć powód do radości, gdyż ich wersja jest sporo tańsza – jej koszt wynosi 49,900 dolarów, czyli ok. 186 tysięcy złotych. Dodatkowo nie zapowiedziano żadnych ograniczeń, co do ilości sprzedanych egzemplarzy w pierwszym roku produkcji.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz