Tesla Model 3 najpopularniejszym autem premium w USA

Tesla Model 3 okazała się być najchętniej kupowanym luksusowym samochodem w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku.

Tesla to marka która z pewnością nie może narzekać na brak popularności. Samochody firmy przyciągają do siebie ze względu na swoją innowacyjność i nowoczesność, a szum wokoło koncernu dodatkowo podkręcany jest przez niezwykle charyzmatycznego szefa firmy – Elona Muska. Nie powinno więc dziwić to, że auta marki rozchodzą się jak świeże bułeczki. Potwierdzają to najnowsze dane sprzedażowe z Stanów Zjednoczonych.

W 2018 roku Tesla wyprodukowała 145 846 egzemplarzy Modelu 3, z czego znaczna ilość, bo 139 782 trafiło do klientów w Stanach. Taka ilość wystarczyła aby samochód otrzymał miano najchętniej kupowanego auta premium w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku.

Na drugim miejscu znalazł się Lexus RX z wynikiem sprzedaży na poziomie 111 641 sztuk. Tym samym okazuje się, że Tesla Model 3 przebiła pod względem popularności SUV-a, któe w Stanach Zjednoczonych kupowane są niezwykle chętnie.

Chociaż firma boryka się od długiego czasu z problemami finansowymi, to wiadomość taka jak ta, pozwala przewidywać, że marka wyjdzie w końcu z kryzysu. Pomóc w tym ma nadchodząca Tesla Roadster i Tesla Semi oraz tajemniczy Tesla Model Y.

Tesla Model 3

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz