Nowe BMW M3 z manualną skrzynią biegów i napędem na tył?

Według najnowszych plotek, nowa generacja BMW M3 otrzyma specjalną wersję, która charakteryzować się będzie manualną skrzynia biegów i napędem jedynie na tylną oś.

Nowa generacja BMW Serii 3 zaprezentowana została w zeszłym roku podczas targów motoryzacyjnych Paris Motor Show. Auto okazało się być strzałem w dziesiątkę i już na wydarzeniu zgromadziło wokoło siebie tłumy entuzjastów. Wprowadzenie na rynek świeżej generacji BMW oznacza, naturalnie, że za jakiś czas doczekamy się premiery jego sportowej wersji ze znaczkiem BMW M.

Odnośnie samochodu najnowszych informacji dostarczył nam zagraniczny portal Car Magazine, według którego pod maską samochodu znajdzie się 3-litrowy silnik R6 twin-turbo, generujący 474 koni mechanicznych i 650 Nm. Moc będzie przekazywana poprzez automatyczną skrzynię biegów na obie osie, podobnie jak w BMW M5. Oprócz zmodyfikowania silnika, inżynierom marki udało się również odchudzić samochód o 65 kilogramów w stosunku do poprzedniej generacji.

Oczywiście znajdą zwolennicy BMW M starych generacji, dla których automatyczna skrzynia biegów połączona z napędem na wszystkie koła to profanacja świętości. Bawarska makra przewidziała ich niezadowolenie i według plotek przygotowywać ma dla nich specjalną wersję nowego BMW M3.

Samochód otrzymałby manualną przekładnię, która przekazywałaby moc silnika jedynie na tylną oś pojazdu. Zmianie uległaby jednostka napędowa, która generowałaby nieco mniejszą ilość koni mechanicznych oraz posiadała niższy maksymalny moment obrotowy. Powodem zmian jest fakt, że BMW aktualnie nie posiada skrzyni biegów, która jest w stanie poradzić sobie z przekazywaniem z większą ilością niutonometrów niż 650 wyłącznie na jedną oś.

Według najnowszych informacji nowe BMW M3 ma się pojawić pod koniec roku podczas Frankfurt Motor Show, a do salonów ma trafić na początku 2020 roku.

BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Car Magazine, Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz