Nowy Opel Corsa przyłapany na zimowych testach

Po przejęciu Opla przez PSA, rozpoczęły się prace nad nową generacją Corsy.

Gdyby nie przejęcia Opla przez PSA, nowa generacja Corsy prawdopodobnie byłaby już na rynku. Francuzi zawiesili dotychczasowe prace, które bazowały na płycie podłogowej GM i ruszyli z wszystkim od zera na bazie modułowej platformy CMP, którą znajdziemy m.in. w Peugeocie 208.

Jak widać po pierwszych zdjęciach szpiegowskich opublikowanych przez Carscoops, projekt ma się dobrze i Opel właśnie rozpoczął zimowe testy gotowego prototypu. Nowa Corsa będzie bliźniaczym modelem drugiej generacji Peugeota 208, co widzimy po tych samych proporcjach oraz linii okien.

Dołącz do naszego newslettera

Względem schodzącej generacji, nowa będzie nieco szersza i niższa. Dodatkowo teraz będzie dostępna wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback. W środku znajdziemy nieco więcej miejsca, nowy system inforozrywki oraz więcej systemów bezpieczeństwa.

Pod maską zobaczymy najnowsze silniki z gamy Peugeota, czyli benzynowe turbodoładowane jednostki PureTech o trzech i czterech cylindrach. Najpewniej nie uświadczymy silników diesla. W zamian do oferty dołączy elektryczna wersja po raz pierwszy w historii – prawdopodobnie sprzedawana będzie pod nazwą eCorsa.

Nowa generacja Opla Corsa zadebiutuje we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Elektryczny wariant najpewniej pojawi rok później.

źródło: Carscoops

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz