Renault Twingo przeszlo facelifting

Renault zaprezentowało w odświeżony wygląd Twingo, które teraz wygląda jeszcze bardziej uroczo.

Każda szanująca się generacja danego auta w cyklu swojego życia zawsze przechodzi facelifting, aby nieco odświeżyć swój wygląd i zaciągnąć do siebie nowych klientów, zanim marka stworzy następcę modelu. Historia nie potoczyła się inaczej w przypadku Renault Twingo, którego zdjęcia po modyfikacjach trafiły właśnie do sieci.

Z przedniego zderzaka zniknęły światła do jazdy dziennej, które zostały teraz zintegrowane z głównymi reflektorami. Te otrzymały teraz pasek LED w kształcie litery C będący znakiem rozpoznawczym nowych modeli Renault. Czarna powierzchnia otaczająca dolną kratkę została zmniejszona, a atrapa wokoło znaczka otrzymała chromowane zdobienie.

Tylne światła także otrzymały charakterystyczną linię ułożenia LED-ów. Zniknęła także czarna powierzchnia otaczająca miejsce na rejestrację i przetłoczenie niżej. Z tego powodu wygląd Twingo sprawia teraz wrażenie bardziej łagodnego i przyjaznego. Co ciekawe – zawieszenie samochodu zostało obniżone o 10 milimetrów w celu polepszenia czynnika aerodynamiki i tym samym zmniejszenia zużycia paliwa. Pojawiła się także zmieniona wycieraczka, która teraz posiada zintegrowany przycisk do otwarcia tylnej klapy.

W środku zaktualizowany został opcjonalny 7-calowy ekran komputera pokładowego. Dodane zostały nowe możliwości obszycia foteli, bocznych paneli drzwi oraz wyboru kolorowych akcentów na desce rozdzielczej. Konsola środkowa została przerobiona tak, aby pomieścić regulowany uchwyt w który zmieśćmy kubek z kawą bądź nasz smartfon. Nowością jest także obecność dwóch wejść USB oraz Jack.

Przy zakupie samochodu do wyboru otrzymamy trzy jednostki napędowe jakie trafić mogą pod maskę naszego auta. 1-litrowy silnik wolnossący sprzężony z manualną skrzynia biegów może otrzymać moc 65 bądź 75 koni mechanicznych oraz stale 95 Nm. Dostępna jest również turbodoładowana jednostka o pojemności 0,9-litra generująca 93 KM oraz 135 Nm, której moc przekazywana jest przez manualną, bądź automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem na tylną oś auta.

Odświeżone Renault Twingo w podstawowej wersji z wolnossącym silnikiem waży zaledwie 914 kilogramów, przy „dopakowanej” edycji z turbodoładowanym silnikiem sprzężonym z automatyczną skrzynią – 999 kilogramów.

Światowa premiera samochodu będzie miała miejsce podczas zbliżającego się wydarzenia Geneva Motor Show 2019.

Renault Twingo po faceliftingu

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz