Ikona Detroit przestała istnieć – zawalił się most fabryki Packard

Słynny most fabryki samochód Packard w Detroit zawalił się po ponad 100 latach.

Detroit było niegdyś najprężniej się rozwijającym na całym świecie oraz najbogatszym miastem w Stanach Zjednoczonych. Niestety jak szybko rosło, tak szybko również upadło podczas kryzysu w latach 70. ubiegłego stulecia.

W latach swojej świetności, w mieście były 43 fabryki samochodów, a dziś jedynie 2. Jedną z najsłynniejszych fabryk, nazywaną nawet ikoną Detroit, jest fabryka samochodów Packard. Wszystko z uwagi na swój rozmiar, wygląd oraz most łączący ze sobą północną i południową część budynków.

The Grand Tour, Sezon 3, Odcinek 1 / fot. Amazon Prime Video

Most stał się miejscem odwiedzanym przez turystów i wiele osób robiło sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Mogliśmy go także zobaczyć w materiale programu The Grand Tour w pierwszym odcinku trzeciego sezonu, którego emisja odbyła się w zeszły piątek.

Kultowy most niestety przestał istnieć na mapie Detroit. W środę wieczorem most runął na drogę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Most fabryki Packard w latach 50.

Fabryka Packard została otwarta w 1911 roku po 8 latach budowy. Jej łączna powierzchnia to przeogromne 325,000 m2. Uważana była za najnowocześniejszą fabrykę samochodów osobowych w tamtych latach.

Została zamknięta w 1958 roku. Przez następne 40 lat stała pusta, a począwszy od początku XX wieku część powierzchni była wynajmowana małym firmom.

Teren byłem fabryki Packard został zakupiony w 2013 roku przez Arte Express. Deweloper zaczął porządkować przeogromny teren, jednak nigdy nie mówił o żadnych konkretnych inwestycjach w tym miejscu.

zdjęcie główne: twitter.com/crainsdetroit
zdjęcie archiwalne: thetruthaboutcars.com

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz