Apple wycofuje się z prac nad autonomicznymi technologiami?

Samojeżdżący Apple iCar jednak nie powstanie?

Autonomiczny samochód od Apple jest od lat obiektem żartów. Amerykański gigant oficjalnie zrezygnował z planów stworzenia swojego własnego auta w 2016 roku, jednak pozostał przy badaniach nad technologiami autonomicznymi dla innych pojazdów. Wydaje się jednak, że ten pomysł nie wypalił, ponieważ firma wycofała niedawno aż 200 pracowników z zespołu, który zajmował się rozwojem projektu.

Wycofane osoby nie zostały całkowicie zwolnione, a przeniesione do zespołów zajmujących się innymi sprawami w firmie.

„Mamy niesamowicie utalentowany zespół pracujący nad autonomicznymi systemami i związanymi z nimi technologiami w Apple. Ponieważ zespół w tym roku koncentruje swoją pracę na kilku kluczowych obszarach, niektóre jego grupy przenoszone są do innych projektów m.in. uczenia maszynowego, w innych częściach firmy.”

Rzecznik prasowy Apple

Wypowiedź rzecznika prasowego firmy wydaje się być niespójna, ponieważ mówi on o tym, że zespół odpowiedzialny za autonomiczne technologie skupia się w tym roku na kilku ważnych aspektach, a następnie, że jego poszczególne grupy oddelegowane zostały od pracy przy innych projektach. Jeżeli Apple skupiało by się na ważnych sprawach związanych z autonomicznością, zespół pracujący nad nimi powinien zostać zwiększony, a nie zmniejszony. Jedyną obroną jego słów jest fakt, że uczenie maszynowe powiązane jest ze światem autonomicznych systemów.

Oznacza to, ze Apple prawdopodobnie porzuca prace nad autonomicznymi technologiami bezpośrednio dla samochodów. Oddelegowanie pracowników do innych zespołów projektowych związane może być z utratą przez firmę w ostatnich miesiącach bardzo dużej wartości rynkowej. Przeniesieni pracownicy w innych działach mają pomóc przy powstaniu nowych produktów z autonomicznymi systemami, które zostałyby użyte do wyjścia z bessy.

Co prawda nie mamy żadnej informacji o tym, że prace nad autonomicznymi technologami dla samochodów zostały całkowicie porzucone, jednak uszczuplanie grupy ludzi pracujących nad nimi wydaje się wskazywać, że Apple nie podchodzi już do projektu z takim zapałem.

Autonomiczny samochód od Apple – wizualizacja

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz