SUV od Bugatti jednak nie powstanie?

Szef Bugatti dał do zrozumienia, że firma nie planuje produkcji i sprzedaży samochodów w nadwoziu SUV.

Aktualnie panująca moda na SUV-y i crossovery sprawiła, że większość marek motoryzacyjnych posiada już w swojej ofercie samochód o dużych gabarytach. We wrześniu zeszłego roku dotarły do nas informacje według których Bugatti ma w planach pracę nad aż pięcioma projektami, wśród których znaleźć mógł się także SUV. Na ten czas pomysł jednak nie zostanie wykorzystany, o czym poinformował szef francuskiej marki.

Na oficjalną stronę firmy trafił niedawno artykuł napisany przez jej samego szefa – Stephana Winkelmanna, w którym opisuje on osiągnięcia jakich marka dokonała przez 2018 rok oraz opowiada o celach na najbliższe jedenaście miesięcy. Pod koniec tekstu odważnie poruszona zostaje sprawa SUV-a, jaki domniemanie stworzyć miało Bugatti.

„Chociaż istnieje dużo spekulacji, a czas wydaje się być na to odpowiedni, nie będzie SUV-a od Bugatti. Samochód o takich gabarytach nie pasuje do marki oraz jej historii.”

Stephan Winkelmann

Jak więc wyraźnie dał do zrozumienia – na ten czas nie mamy co mówić o Bugatti z wysokim zawieszeniem. Nie wspomniany został jednak samochód z czterema drzwiami, a taki pojazd został sfotografowany w lato zeszłego roku w Niemczech pod siedzibą studia projektowego firmy. Powinniśmy się więc spodziewać, że zamiast SUV-a zobaczymy za jakiś czas sedana.

Zaznaczmy jednak, że Winkelmann zawsze może zmienić zdanie. Chodź nie powinniśmy spodziewać się tego w najbliższym czasie, to być może za kilka lat sytuacja się odwróci. Możliwy jest również scenariusz, że w przyszłości na stanowisku prezesa marki zasiądzie osoba, która przychylna będzie pomysłowi stworzenia pierwszego SUV-a Bugatti. Na to wszystko jednak musi upłynąć odpowiednia ilość czasu.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz