Lamborghini Urus otrzymało pakiet Off-Road

Też nie wiemy po co…

Samochody produkowane przez włoskie Lamborghini to jedne z najbardziej ekscytujących automobili jakie są dostępne dziś na rynku. Auto te mają wyjątkowy wygląd, są piekielnie szybkie, a przy tym z rur wydechowych dochodzi jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków w całej motoryzacji.

Po za ten szablon wychodzi nieco najnowsze dziecko Lamborghini, czyli ich nowy SUV – Urus. Nie wzbudza on już takich emocji jak chociażby Huracan, czy Gallardo podczas premiery, jednak nadal jest to interesująca propozycja dla kogoś, kto szuka naprawdę szybkiego SUV-a.

Lamborghini Urus to bestia, która jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi aż 305 km/h. A to wszystko w ogromnym i najbardziej praktycznym Lamborghini jakie tylko powstało.

A może w teren?

Mając na uwadze, że Urus ma takie osiągi oraz 21-calowe aluminiowe felgi, nie sądzę, że kiedykolwiek będę miał okazję porozmawiać z kimś, kto odważy się tym olbrzymem zjechać z asfaltu i pojechać zabawić się w terenie. Jednak włosi są najwyraźniej zdania, że ich samochody będą teraz przemierzać rzeki i lasy, więc przygotowali specjalny pakiet na bezdroża.

Decydując się na specjalny Off-Road Package, otrzymujemy minimalnie przeprojektowane zderzaki, zwiększony prześwit do 248 mm (o 35 mm więcej niż w standardzie), a kąty natarcia i zjazdu wynoszą teraz odpowiednio 27,9° oraz 28,3° (bazowo 20,3° and 26,8°).

Wszystkie zmiany możemy zobaczyć na specjalny nagraniu poniżej.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz