Lexus planuje zbudować crossovera z serii F

Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości oferta Lexusa powiększy się o sportowego crossovera.

W ostatnim czasie oferta Lexusa uszczupliła się jeśli chodzi o samochody z serii F. Kilka lat temu zniknął IS F, a wraz z pojawieniem się ES, usunięty został również GS F.

Dziś znaleźć możemy tylko zjawiskowego Lexusa RC F. Auto zdecydowanie warte jest uwagi, o czym sami się przekonaliśmy, ponieważ w zeszłym roku pojazd trafił do naszej redakcji i podbił nasze serca.

Przeczytaj nasz test: Lexus RC F Carbon (5.0 V8 477 KM) – stara szkoła

Japońska marka nie zamierza jednak zaprzestać tworzenia sportowych maszyn na tym jednym modelu. Potwierdził to ostatnio Cooper Ericksen – wiceprezes ds. planowania produktów i strategii w Lexusie, który w wywiadzie powiedział, że aktualnie w firmie prowadzi się bardzo często rozmowy dotyczące powstania crossovera bądź SUV-a z oznaczeniem F.

Wiceprezes wykonawczy i główny inżynier Lexusa UX – Chika Kako poszedł o krok dalej i zdradził, że rozmowy o sportowej wersji dużego auta, dotyczą dokładnie samochodu, który wyszedł spod jego ręki. Jak określi – maszyna ma duży potencjał aby dołączyć do rodziny F jako benzynowo-elektryczna hybryda o dużej mocy.

Zaznaczmy, że w ofercie Lexusa, nie tylko UX jest samochodem o większych gabarytach. Pojazdami które równie dobrze mogłyby też otrzymać oznaczenie F są Lexus RX oraz Lexus NX. Wszystko zależy jednak od zarządu firmy, w każdym razie dobrze jest słyszeć, że ta niesamowita marka ma w planach powiększenie swojego portfolio o kolejne sportowe auto.

Lexus UX

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz