Renault pokazało wnętrze odświeżonego Clio

Francuska marka udostępniła w sieci nagranie wideo pokazujące wnętrze nowej generacji Clio.

Piąta generacja Renault Clio zaprezentowana oficjalnie zostanie podczas nadchodzącego Geneva Motor Show 2019. Nie oznacza to jednak, że francuska marka zamierza trzymać wygląd samochodu w tajemnicy aż do tego czasu. Na swoim kanale na YouTube Renault udostępniło właśnie film, na którym pokazują wnętrze swojego nowego działa, oraz projektantów odpowiedzialnych za jego wykonanie.

Widzimy, że w centralnej części deski rozdzielczej dominuje duży, dotykowy ekran służący do obsługi systemu info-rozrywki. Jest to według producenta najszerszy ekran w tym segmencie. Pod nim umieszczony został szereg fizycznych przycisków oraz pokręteł służących do ustawiania klimatyzacji.

Zmieniona została konsola centralna, która jest teraz umieszczona wyżej niż dotychczas w celu poprawy ergonomii. Posiada krótszą dźwignię zmiany biegów oraz specjalne oświetlenie na zewnętrznej krawędzi w kształcie litery J. Powyżej umieszczono bezprzewodową ładowarkę do smartfonów oraz wejścia USB i Jack. Renault zmodernizowało również kierownicę i fotele.

Elektryczne zegary mogą mieć różne rozmiary od 7 do 10 cali. Wersje 9,3- oraz 10-calowe podobnie jak ekran na centralnej konsoli, są według Renault największymi oferowanymi w samochodach segmentu B. W wyższych klasach wyposażenia możemy wybrać opcję wyświetlania GPS za kierownicą, na wzór m.in. samochodów Volkswagena.

Większość elementów wnętrza wykonana została z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy ośmioma schematami wzornictwa, które zmieniają wygląd deski rozdzielczej, konsoli centralnej, kierownicy, podłokietników i paneli drzwi. Dostępne będzie również podświetlenie kokpitu w ośmiu różnych kolorach.

źródło: Carscoops, Renault via YouTube

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz