Lamborghini planuje w przyszłym roku znacznie zwiększyć produkcję swoich aut

8000 sztuk na rok? Brzmi jak duże wyzwanie.

Zeszły rok okazał się być dla włoskiej marki niesamowicie pomyślny. Firma zainkasowała wzrost sprzedaży o aż 51%, co przełożyło się na dostarczenie 5 750 egzemplarzy Lamborghini do klientów. Jak się jednak okazuje nie jest to dla nich wystarczająca liczba, a wielki sukces motywuje do jeszcze cięższej pracy.

Szef Lamborghini – Stefano Domenicali w wywiadzie z portalem CarAdvice powiedział, że w tym roku jego firma zamierza wyprodukować oraz dostarczyć do klientów aż 8000 sztuk aut. Połowę z tej liczby stanowić ma Lamborghini Urus które podbiło rynek luksusowych SUV-ów, a chętnych na jego zakup dalej przybywa. Lamborghini Huracan, które niedawno doczekało się faceliftingu powstać ma w 3000 egzemplarzy, Lamborghini Aventador – w 1000 sztuk.

Lamborghini duże nadzieje pokłada w młodych nabywcach, którzy mają odcisnąć duże piętno na wynikach sprzedaży w tym roku.

„Młodzi nabywcy nie przywiązują dużej wagi do dziedzictwa marki, takiej jaką ma nasza. Bardziej prawdopodobne jest, że zapytają „Co jest najfajniejszą marką? a następnie, „Chcę ją teraz”. Oznacza, że na niektórych rynkach nasi dealerzy będą musieli zrozumieć ich potrzeby i przedstawiać im tak samochody, aby je zaspokoić. Musza im dać wyraźne impulsy do zakupu naszego samochodu”.

Stefano Domenicali

Skok do poziomu 8 tysięcy sprzedanych samochodów w rok wydaje się być naprawdę dużym wyzwaniem dla włoskiej marki. Patrząc jednak na 2018 rok wszystko wydaje się być możliwe.

Dane sprzedażowe ujawniły, że największa ilość Lamborghini trafia do Stanów Zjednoczonych. Kolejnymi, największymi rynkami zbytu okazały się być Wielka Brytania oraz Japonia. Następnie na liście znalazły się Niemcy, Chiny, Kanada oraz Włochy.

Lamborghini Huracan EVO – najnowsze dziecko marki

źródło: Carscoops, CarAdvice

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz