Lamborghini Urus stuningowany do mocy 801 koni mechanicznych

Przed wami Lamborghini Urus, które posiada więcej mocy niż Aventador SVJ.

Manhart Performance to znana firma tuningowa która na swój warsztat bierze zwykle samochody od Audi, BMW czy Mercedes-Benz. Zdarza się jednak, że zainteresują się również samochodem innej marki. Ostatnio postanowili popracować nieco nad SUV-em od Lamborghini. Wynik?

Lamborghini Urus ze zdjęcia posiada 4-litrowy silnik V8 generujący moc 801 koni mechanicznych oraz 980 Nm. Jest to o 160 KM oraz 130 Nm więcej od podstawowej wersji samochodu.

Zaznaczmy, że najmocniejsze dziecko włoskiej marki – Lamborghini Aventador SVJ, który przez pewien czas posiadał tytuł najszybszego samochodu produkowanego seryjnie na torze Nurburgring posiada 6,5-litrowy silnik V12 zapewniający 759 koni mechanicznych mocy i 720 Nm.

Jak Manhart dokonał takich cudów? Poprzez zmianę sterownika silnika, zamontowanie ulepszonego turbodoładowania oraz sportowego układu wydechowego. Wzmocnili również 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, tak aby lepiej radziła sobie z dodatkową ilością koni mechanicznych.

Oprócz zmian silniku, zmodyfikowany został również wygląd auta. SUV otrzymał wykonane z włókna węglowego, zmienione elementy takie jak dolna część zderzaka, maska, nadkola, tylny spojler oraz dyfuzor. Dla dopełnienia efektu przez całe nadwozie ciągnie się czarny pasek. Ciemne felgi z motywem litery Y mają 21-cala i obute zostały w opony Pirelli P-Zero.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz