Trzy klasyczne Bugatti odnalezione w stodole

W stodole belgijskiego byłego rzeźbiarza odnaleziono trzy klasyczne Bugatti wyprodukowane jeszcze w latach 30.!

Historie o tym, że w opuszczonych stodołach, starych magazynach czy innych zapomnianych budynkach odnaleziono klasyczne samochody sprzed wielu lat słyszymy regularnie co jakiś czas. To znalezisko jednak wydaje się bić na głowę większość z nich.

W zabunkrowanej stodole należącej do byłego, belgijskiego rzeźbiarza – Augusta Thomassena odnaleziono trzy klasyczne Bugatti, które wyprodukowane zostały jeszcze przed drugą wojną światową. Są to Type 49 Berline z 1932 roku, Type 57 Cabriolet z 1937 oraz Type 40 z 1929 roku. Dwa pierwsze wykorzystywane były przez belga do codziennej, rutynowej jazdy. Do ostatniego Thomassen próbował stworzyć własne nadwozie, po tym jak pojazd uległ wypadkowi. Swoich prac jednak nigdy nie skończył, przez co auto odnalezione zostało częściowo rozłożone na poszczególne elementy.

Samochody zakupione zostały pod koniec lat 50′ i na początku 60′ kiedy ich ceny nie były wysokie. Rzeźbiarz jest ogromnym fanem marki, o czym opowiedziała jego córka w wywiadzie dla gazety De Telegraaf. Lata temu kolekcjonerzy składali oferty kupna na pojazdy, jednak zawsze były odrzucane, nawet w momentach kiedy rodzinie Thomassena brakowało pieniędzy.

Najprawdopodobniej to właśnie zła kondycja finansowa zmusiła mężczyznę do ukrycia swoich motoryzacyjnych skarbów. Stodoła, w której zamknięte zostały auta zabarykadowana została workami z piasku oraz blachą, przez co wejście do niej wymagało sporego wysiłku i czasu.

Ponieważ August Thomassen ma teraz 95 lat i nie jest w stanie prowadzić, podjęto decyzję o wystawieniu Bugatti na sprzedaż, wraz z Citroenem Torpedo z 1925 roku, który został odkryty wraz z nimi. Auta nabyć można będzie na specjalnej aukcji Artcurial’s Rétromobile 2019 w Paryżu już 8 lutego. Według specjalistów najwięcej warty jest Type 57 Cabriolet, został przez nich wyceniony na 600 tysięcy euro, a więc około 2,5 miliona złotych.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz