Nowe BMW M3 będzie miało powyżej 500 KM?

Według najnowszych plotek nowa generacja BMW M3 powstaje w trzech różnych wariantach. Najmocniejsza ma dysponować mocą powyżej 500 koni mechanicznych.

Powstawanie nowej generacji BMW M3 jest gorącym tematem i często słyszymy związane z nim nowe informacje. Ostatnio pisaliśmy, że samochód prawdopodobnie otrzyma wersję która charakteryzować się będzie manualną skrzynią biegów oraz napędem na tylną oś. Jak się teraz dowiadujemy – łącznie powstaną aż trzy różne edycje samochodu.

Informacja pochodzi z forum Bimmer Post i według jej twórcy opiera się na sprawdzonym źródle pochodzącym z wnętrza bawarskiej marki.

Wspomniana przez nas na początku edycja auta z manualną skrzynią biegów oraz napędem na tylną oś dysponować ma najmniejszą ilością koni mechanicznych – 444. Z uwagi na swoje charakterystyczne cechy przeznaczona ma być dla osób pragnących jak największych emocji płynących z prowadzenia pojazdu.

Mocniejsza odmiana maszyny generować ma 475 koni mechanicznych. Posiadać będzie automatyczną przekładnię, która przekazywać będzie moc silnika na obie osie samochodu.

Odmiana stojąca najwyżej w hierarchii ma posiadać silnik o mocy powyżej 500 KM. Podobnie jak jak w środkowej wersji, zobaczymy tutaj automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na 4 koła. W standardzie auto postawione zostanie na 19-calowych kołach z przodu i 20-calowych z tyłu. Za wytrącanie prędkości odpowiadać mają karbonowo-ceramiczne hamulce.

We wszystkich wymienionych wersjach znaleźć mamy dedykowany dla BMW M dyferencjał, adaptacyjne zawieszenie i sportowe fotele. Zła informacja jest taka, że według źródła produkcja nowego M3 nie zostanie rozpoczęta do 2020 roku, a możliwie nawet dłużej. Wygląda więc na to, że BMW potrzebuje dużo czasu, aby odpowiednio przygotować swoje sportowe dziecko.

BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1, Bimmer Post

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz