Pogromcy Mitów to idioci

Nie ma żadnego sensownego wytłumaczenia dlaczego postanowiono zniszczyć całkiem dobrą 35-letnią Toyotę MR2.

Klasyczne samochody, szczególnie sportowe lub niezwykle rzadkie, to coś więcej niż tylko pojazdy, które niegdyś służyły do przejazdu z punktu A do punktu B. To element historii motoryzacji, który dla wielu ważniejszy niż własne zdrowie.

Pasjonaci motoryzacji potrafią spędzić miesiące, a nawet lata na restauracji klasyków, aby przywrócić je do stanu niczym z fabryki. Niestety zawsze znajdą się osoby, które będą niszczyć takie samochody nie znając ich prawdziwej wartości. Każdy z nas widział lub słyszał o osobach, które odziedziczyły „samochód po dziadku” i zamiast dbać o niego niczym członka rodziny, to przerabiają go niczym Toyotę Suprę z Szybkich i Wściekłych.

Kompletnym idiotyzmem wykazał się program Mythbusters Jr, który niedawno zadebiutował w amerykańskiej telewizji. W czwartym odcinku programu producenci nabyli klasyczną Toyotę MR2 z 1984 roku w naprawdę niezłym stanie i postanowili ją… zgnieść 3180-kilowym klockiem domina. Czego się nie robi dla rozgłosu?

Pod opublikowanym nagraniu, na którym w zwolnionym możemy zobaczyć rozpadającego się klasyka, wylała się fala hejtu na producentów oraz prezenterów programu. Zarzucono im, że mogli wybrać dowolny samochód (w tym Toyotę Prius, Nissana Juke, czy Pontiaca Aztec), a z zniszczyli niezwykle rzadką pierwszą generację MR2. Nawoływano również do szanowania klasycznych samochodów.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz