Powrót do przeszłości – oto nowy pojazd od Morgana

Samochód w tym staromodnym stylu przygotowywany jest właśnie przez Morgan Motor Company na 110 lecie powstania marki.

Morgan Motor Company to brytyjski producent ręcznie wytwarzanych klasycznych samochodów sportowych założony w 1909 roku. Oznacza to, że za niedługo firma świętować będzie swoje 110-lecie. Z tej okazji przygotowuje nowy pojazd, który udało się przyłapać szpiegom motoryzacyjnym na zakamuflowanych testach.

Chociaż siatka kamuflażowa ma za zadanie ukryć potencjalne kształty i szczegóły auta, to w przypadku tego modelu, ciężko jest stwierdzić aby dobrze spełniała swoje zadanie. Auto charakteryzuje się klasycznym kształtem ze składanym dachem i bardzo szerokimi błotnikami, skąd też więzła się jego nieoficjalna nazwa – „Wide body”.

Pojazd określony został jako najbardziej dynamicznie rozwijający się projekt w historii brytyjskiej firmy. Oparty jest o autorską aluminiową płytę podłogą i chociaż nie zostało to oficjalnie ogłoszone – posiada najpewniej napęd na tył.

Pod maską znaleźć ma się jednostka, która jeszcze nigdy nie napędzała pojazdu firmy. Na ten czas wiemy, że z pewnością nie będzie to V8, ponieważ epoka ośmiocylindrowych Morganów zakończyła się definitywnie w zeszłym roku.

Maszyna zaliczy swoją premierę w tym roku, jednak nie mamy żadnej informacji dotyczącej konkretnej daty wydarzenia. Możliwie odbędzie się to na targach Genewa Motor Show, ponieważ Morgan zapowiedział na nich swoją obecność.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz