Hyundai rezygnuje z udziału na tegorocznym Geneva Motor Show

Hyundai dołączył do grona kilku marek, które nie pojawią się na najbliższych targach motoryzacyjnych w Szwajcarii. Siostrzana Kia zamierza za to pokazać wiele nowości.

Koreańska marka wydała oficjalne oświadczenie w którym poinformowała, że zamierza pominąć najbliższe duże targi motoryzacyjne, mające miejsce w Szwajcarii. Szef PR firmy w Wielkiej Brytanii w rozmowie z portalem Carscoops powiedziała, że firma zamierza zastosować inne, innowacyjne strategie prezentacji swoich aut, niż wystawienie ich na targach Geneva Motor Show. Pomimo tego, powinniśmy spodziewać się zobaczyć Hyundaia na drugim dużym motoryzacyjnym wydarzeniu w Europie – Frankfurt Motor Show 2019.

Tym samym Koreańczycy dokonali podobnej decyzji co Volvo, Ford, Jaguar i Land Rover, które także postanowiły zrezygnować z udziału w targach. Decyzje tych marek opierają się o wiele czynników wśród, których największym jest zwyczajny brak nowości do zaprezentowania na wydarzeniu.

Zupełnie inną strategią wykorzystać zamierza Kia, która w rozmowie ze wspomnianym już portalem potwierdziła swoją obecność w Genewie i obiecała wiele nowych rzeczy do pokazania.

Wśród nich powinniśmy spodziewać się zobaczyć zobaczyć crossovera zbudowanego na podstawie modelu Ceed. Według plotek nosić ma nazwę „XCeed”. Auto zachowa ze swojej podstawy najprawdopodobniej przedni napęd oraz gamę silników. Docelowo stać ma się konkurentem dla takich samochodów jak Ford Focus Active czy Volkswagen Golf Alltrack.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz