Nowa generacja GT86 ma być mniejszym bratem Supry

To może oznaczać, że auta będą miał bardzo podobny wygląd.

O drugiej generacji Toyoty GT86 jest głośno od czasu premiery nowej Supry. Zaczęły krążyć pogłoski o wycofaniu „86” na rzecz większego modelu, który w tym roku ma być dostępny również z podstawowym silnikiem 2.0 o mocy 192 KM. Usunięcie GT86 byłoby rozsądnym posunięciem Toyoty, gdyż dizęki temu klienci decydowali się na większy, droższy model o podobnych właściwościach.

Plotki zostały zdementowane w zeszłym tygodniu. Przedstawiciel Toyoty w wywiadzie dla Motor1 powiedział, że „GT86 należy do rodziny marki i zakładamy, że nadal będzie częścią naszej gamy samochodów sportowych.”

Głos w sprawie nowej generacji GT86 zabrała teraz również Toyota Australia, a dokładniej Brodie Bott. Potwierdził on pogłoski o tworzeniu drugiej generacji modelu i zapowiedział, że auto będzie w gamie bardzo blisko nowej Supry. Dodał też, że widział już produkcyjną wersję, która czeka teraz tylko na zatwierdzenie.

Prawdopodobnie nowa generacja Toyoty GT86 otrzyma wygląd wzorowany na większym modelu, w tym zaadoptowane zostaną przednie reflektory oraz tylny pas.

Na razie brak informacji o dalszej współpracy z Subaru. Wiadome jest, że bliźniacze Subaru BRZ również otrzyma drugą generację, jednak nie jest pewne, czy firmy będą nadal ze sobą współpracować.

Niektóre źródła podają, że druga generacja modelu otrzyma nowy, 2,4-litrowy silnik B4. Jego moc ma być nieznacznie większe niż dotychczasowe 200 KM.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz