Oto 370-konny Seat Leon ST Cupra od ABT

Firma tuningowa ABT postanowiła wziąć na swój warsztat Seata Leona ST Cupra. Oto efekt ich pracy.

ABT to firma tuningowa kojarzona głównie z modyfikowania pojazdów od Audi. Chociaż w ich projektach przeważają samochody od tego niemieckiego producenta, ABT nie boi się wziąć na swój warsztat aut od innych producentów. Ostatnio trafił do nich Seat Leon ST Cupra.

Niedawno pisaliśmy o modyfikacji tego modelu przez Siemoneit, któremu udało się wyciągnąć z 2-litrowego silnika TSI astronomiczne 531 KM. ABT nieco inaczej podeszło do tematu i silnik został zmodyfikowany do 370 KM i 460 Nm. Oznacza to wzrost mocy o dodatkowe 70 KM i 80 Nm. Osiągnięte zostało to poprzez zmianę sterownika silnika oraz zastosowanie nowego układu wydechowego.

Zaznaczmy, że moc 370 koni mechanicznych jeszcze w późnych latach 70′ generowana była przez silniki V12. Jako przykład podać można Lamborghini Countach LP400. Pokazuje to, jak niesamowitą drogę przeszła technologia przez ostatnie 40 lat.

Oprócz zwiększenia mocy jednostki napędowej, ABT postawiło samochód na nowych, czarnych felgach. Niestety nie pokusili się o jakąkolwiek zmianę nadwozia, czy nawet obniżenie zawieszenia. Mimo to auto prezentuje się dalej naprawdę świetnie.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz