Pierwsza zapowiedź nowego Opla Corsa

Opel udostępnił w sieci pierwszą zapowiedź nowej generacji modelu Corsa.

Jakiś czas temu General Motors zdecydowało się sprzedać Opla do grupy PSA. Dla niemieckiej marki oznacza to przede wszystkim bardzo duże zmiany administracyjne jak i projektowe.

Jedną z pierwszych ofiar przejęcia firmy będzie nowy Opel Corsa, którego proces produkcji został w pewnym momencie wstrzymany, z uwagi na to, że nowy zarząd postanowił zmienić jego płytę podłogową. Tym samym nowa generacja auta oparta została ostatecznie o platformę Common Modular Platform (CMP) – tę samą na której powstaje nowy Peugeot 208.

Samochód znajduje się już w zaawansowanej fazie produkcji i w związku z tym Opel rozpoczął jego kampanię promocyjną. Pierwszym ruchem marki okazało się być udostępnienie w internecie grafiki prezentującej reflektor auta.

Chociaż na grafice widzimy światła LED, to na ostatnich zdjęciach szpiegowskich nowa Corsa korzysta z tradycyjnych, halogenowych świateł. Oprócz tego widać na nich, że auto dostępne będzie w wersji z podwójną parą drzwi.

Jak dotąd nie poznaliśmy żadnych szczegółowych danych technicznych, jednak pod maską auta z pewnością zobaczymy silniki pochodzące od koncernu PSA. Mamy na myśli na przykład 1-litrową jednostkę z 4 cylindrami PureTech. Oprócz tego na 2020 rok zapowiedziana została elektryczna wersja samochodu nazwana eCorsa.

Nowa generacja Opla Corsa z początkowo spalinowymi silnikami zadebiutuje w tym 2019 roku i trafi do sprzedaży przed początkiem przyszłego roku.

Najnowsze zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz